Евгений Зарубин

Помогите с английским пожалуйста! Нужно поставить правильный порядок в предложении

1 ) The children wanted to know / at secondary school / if / more homework / t here would be

2) Rick asked / children / what marks / at British schools / got

Пожалуйста помогите!

Юлия Родина

The children... if there... more... at school
rick... what... at British... children got
понял?

Паша Заболотный

ве чилдрен вонтид ту ноу иф вере вуд би мо хоум ворк эт секондари скул
Рик аскед уот маркс чилдрен гат эт бритиш скулз