♡Д
♡ Дмитрий ♡

Помогите еще с предложениями по инглишу

помогите правильно расставить
1.Thomas Cook organized / has organized the first tour in 1841.
2.Pathfinders wasn’t / hasn’t been the first to offer tailor-made holi-days
3.He worked / has worked in the travel industry since 1996.
4.When did you start / have you started working for Kuoni?
5.Customers became / have become more demanding in the last few years.
6.The number of bookings fell / has fallen since the accident.
7.So far we had / have had a very successful season.
8.Visitors from the USA increased / have increased by 8 percent since last year.
9.We started / have started offering tours to Mexico two years ago.
10.Many operators put / have put their prices up lately.

Сюлейман

А что вставить нужно?

Ал
Алексей

Не даёт вписать одни цифры 1-1, 2-1, 3- 2, 4-1, 5-2, 6-2, 7-2, 8- 2, 9- 1, 10- 2.