Юля Веденина

помогите пожалуйста выписать словосочитаение ПРИЛАГАТЕЛЬНО + СУЩЕСТВИТЕЛЬНОЕ, не получается ничего правильно (

DO YOU OFTEN SAY «as BUSY as a BEE»?
Bees interest people a lot for the sweet honey they produce. Honey is good for health. It is nice natural or in a cake. Bears love honey. Even cats sometimes eat honey. Bees live in large social groups, and if an outsider comes near their home they attack him. Bees work very hard to produce honey, and that’s why people use the expression «as busy as a bee».

Lev Fedorov

interest peopl
sweet honey
Honey is good
social groups
produce honey