Витек Морозов

Помогите переделать в страдательный залог. Сomputer makes life easier and allows you to gather information.

Сomputer makes life easier and allows you to gather information.

Ольга Васина

By computer life is made easier and you are allowed to gather information

Наталья Александрова

Life is made easier with computers and you are allowed to gather information.