Кирилл Пикулин

перевод на английский 3 предложения

Вчера я выиграл в лотерею два билета на баскетбольный матч lakers. Я слышал по радио, что это будет интересная игра и в конце игроки будут оставлять автографы всем желающим. Пошли со мной на этот матч?

Владимир

Yesterday I won in a lottery two tickets to the basketball game of lakers. I heard on the radio it would be an interesting game and in the end the players would sign autographs for everyone who'd ask one. Would you come to watch the match with me?

Руслан "

I won two lottery tickets to Lakers basketball match yesterday. I heard on the radio that it would be an interesting game and the players would autoghraph to everyone at the end. Will you join me in the match?