Сергей

Сочинение на английском: "My plans for this summer" (10-12 предложений)

Необходимо использовать оборот "be going to" и Present Continuous

Рита, очень смешно)

Нурзат Алымкулова

I want to tell the truth about my plans for the summer, I'll drink with friends all summer, smoke and hang out at night. I hate school and I'm too lazy to write an essay. So you know what can engage students in the summer. Maybe I zabirut the police for drinking beverages in the wrong place, but I hope that will cost! In general, summer is cool.