Галина Суслова

Как правильно вставить слова (английский)

Помогите пожалуйста. Перед сессией завал, а делать такие задания - лишняя трата времени, щас и так дел по горло. Ближе к делу - нужно вставить слова : few, many, a lot of, fewer, much, a little, a lot of, a few.

DON'T CALL US, WE'LL CALL YOU!
Two years ago I moved to a new neighbourhood. There seem to be very 1….. people in this area who are without telephones, so I expected to get a new phone quickly. I applied for one as soon as I moved into my new house. 'We aren't supplying 2…..new phones in your area,' an engineer told me. '3….. people want new phones at the moment and the company is employing ….. 4engineers than last year so as to save money. A new phone won't cost you 5….. money, but it will take 6-time. We can't do anything for you before December.' You need 7….. patience if you're waiting for a new phone and you need 8….. friends whose phones you can use as well. Fortunately, I had both. December came and went, but there was no sign of a phone. I went to the company's local office to protest. 'They told me I'd have a phone by December,' I protested. 'Which year?' the assistant asked

Яна Никишина

we go fishing.every Sunday