Бахадир Алимбаев

Английский. Вставить слова в предложения (7 маленьких предложений)

Слова: come up with,give up,go around,set up,take over,take up,work out.

Предложения:

1.Liz only ...playing the piano last year but she's already really good.
2. I can't stand ...old buildings on holiday.
3. How do you ...new ideas for your songs?
4.I think I've got an allergy to chocolate.I'm going to ...it ...for a month and see if I feel better.
5.Have a look at this puzzle for me.I can't ...it ...
6.My mum's just ...her own business selling clothes on the Internet.
7. The boss has asked me to ...the project while he's away next week.

Николай Спичак

7.take over
3.come up with
6.setted up
2.go around
4.give it up
1.took up
5work it out