Ольга Сиротина

Помогите перевести на русский=\ спасибо

It's really difficult to decide what subjects to take when I don't know what job I want in the future.
Lisa, choose subjects you enjoy and don't be in a hurry to make your final decision.
Study differentsubjects to fit in with any new career ideas.
Look at different careers in law and get information about which subjects are required.
Don't choose a course just because your friends have chosen it - you might start hating it.

Мария Баринова

Переводчик в помощь.