Дмитрий Майданов

помогите пожалуйста!!!! как читается русскими буквами текс??? плизз

Most of all I liked the trip to St. Petersburg. I went there with their classmates and teacher. At first we were on the train, in the morning, we boarded a bus and drove in Gatchina. The bus tour guide told us about this fortress . When we arrived we were with a tour guide walked Gatchina,showed us the room in which Peter 1 spent the summer.
On the second day we went to the Hermitage. I liked very much! There is very nice! Artists are very beautifully depicted the nature and portraits. And we were still in the Zoological Museum. There we saw a huge skeletons huge fish.

Людмила Селезнева

введи в гугле переводчике, там есть "прослушать". и услышишь как надо

Дарья Савицкая

Мост оф ол ликд зе трип ту Санкт петербург . Ай вент зеа виз зеа класматс энд тиче . Эт фёст ви вё он зе трэин ин зе монинг ви борд э бас энд дров ин Гэтчайна . Зе бас ту гайд толь ас эбаут зис фортрес . Вен ви эривед ви вё виз э ту гайд волкд Гэтчайна шовед ас зе рум ин вич Пете ван спент зе саме.
Он зе секонд дэй ви вент ту зе Химайтэг . Ай ликед вери мач! Зериз вери найс! Артистс а вери бьютифалли дипистед зе натэа энд потрэйтс . Энд ви вё стил ин зе Зоологик Мьзем . Зеа вё сэв э хьюдж скелетонс хьюдж фиш
Всё) Если надо перевод врубите переводчик)