Оксана Иванова

наследники пятой очереди Украина

является ли внучатая племянница(ребенок племянника) наследницей пятой очереди? наследодатель умер,завещания нет .обязательно ли оформлять все через суд?

Екатерина Лубенникова

Не знаю как на Украине. а в РФ так: ст. Статья 1145. Наследники последующих очередей.
п. 2. В качестве наследников пятой очереди родственники четвертой степени родства - дети родных племянников и племянниц наследодателя (двоюродные внуки и внучки) и родные братья и сестры его дедушек и бабушек (двоюродные дедушки и бабушки) . Если не сможете документально доказать родство с умершим, то вам дорога от нотариуса-в суд.

Александр Брызгалов

Вы находитесь на ресурсе РФ, мы не знаем ваших Законов.

Андрей Лушников

Стаття 1265. П'ята черга спадкоємців за законом
1. У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші
родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому
родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування
родичів подальшого ступеня споріднення.
Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що
віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця
не входить до цього числа.
2. У п'яту чергу право на спадкування за законом одержують
утриманці спадкодавця, які не були членами його сім'ї.
Утриманцем вважається неповнолітня або непрацездатна особа,
яка не була членом сім'ї спадкодавця, але не менш як п'ять років
одержувала від нього матеріальну допомогу, що була для неї єдиним
або основним джерелом засобів до існування.

Посчитайте, какая степень родства и будет понятно.
Если других наследников нет и нету спора по поводу имущества, то можно обойтись и без суда.