Евгений Алехин

Помогите перевести с русского на английский, просто очень не хочеться получать кривой перевод через гугл и промт

Тот добрый человек который поможет перевести этот текст
"На наш взгляд определенного стиля в одежде быть не должно. Школа не только даёт человеку знания, но и подготавливает его к предстоящей жизни. Чтобы не затеряться в серой толпе нужно как-то выражаться. Одежда - отличный способ для этого. Она сможет без лишних слов выразить чувства человека и подчеркнуть его индивидуальность. Поэтому каждый должен ходить в том что ему удобно. А школьная форма ограничивает эту возможность самовыражения. Она не даёт выражаться и приглушает все таланты и способности ученика. "

Эля Маданова

In our opinion, a certain style of clothing should not be. The school not only gives man knowledge, but also prepares it for future life. In order not to get lost in the crowd of gray to somehow express. Clothing - a great way to do this. She can without words to express human feelings and emphasize its individuality. Therefore, everyone should go to is that it is convenient. A school uniform limits this opportunity to express themselves. It did not give express and dims all the talents and capacities of students.

Арина

In our opinion, a certain style of clothing should not be. The school not only gives man knowledge, but also prepares it for future life. In order not to get lost in the crowd of gray to somehow express. Clothing - a great way to do this. She can without words to express human feelings and emphasize its individuality. Therefore, everyone should go to is that it is convenient. A school uniform limits this opportunity to express themselves. It did not give express and dims all the talents and abilities students