Екатерина Горшкова

Составьте четыре вопроса (общий, альтернативный, специальный, разделительный) к данному ниже предложению.

In the US, much of the arguments for resisting globalization come from conservative groups.

Дмитрий

Альтернаитвный
Do in the US, much of the arguments for resisting globalization come from conservative or from liberal groups?
Общий
Do in the US, much of the arguments for resisting globalization come from conservative l groups?
Специальный
What groups do much of the arguments for resisting globalization come from?
Разделительный
In the US, much of the arguments for resisting globalization come from conservative groups, don't they?