Ga
Galka

Как читается текст русскими буквами

I want to tell you about my favorite city in which I live. It is a city Kramators'k he seemingly small, but there are a lot of interesting places. I was born here, I've known him since birth. I'm learning here. It is also a very beautiful city, full of a lot of interesting places and even in the most famous NKMZ our city work. Everyone knows about: parks, Pushkin, Lenin and Patria cinema, Jubilee Park and the most famous institute DSMA, a monument to the heroes, the Eternal Flame, the plane in front of Pioneer House, monuments, and Palace of Culture NKMZ and, finally, a couple of tweeks "Jubilee" is what that we love and cherish.

Алексей Семин

Ай вонт ту тэлл ю эбаут май феворит сити ин вич ай лайв. Ит ис э сити Краматорск хи симнигли смолл, бат зере а э лот оф интерестинг плейсес. Ай вос бёрн хир, айв ноун хим сайнс бёз. Айм лирнинг хир. Ит ис алсо э вери бьютифул сити, фул оф э лот оф интерестинг плейсес энд эвэн ин тзе мост фэймос эекаэмзе аур сити ворк. Эвривон новс эбаут: паркс, Пушкин, Ленин энд Патриа синема, Джабили парк эна тзе мост фэймос институт диэсэмэй, э монумент ту зе хирос, зэ Итернал Флайм, зэ плэйн ин фронт оф Пионир Хаус, монументс, энд пэлэс оф Култур энкаэмзэ энд, финалли, э копл оф твикс "Джабили" ис вот зет ви лав энд черишь.