Дмитрий Суслин

Зачем ты так поступил со мной? Ты сделал мне больно. Ответь не молчи. как сказать по английски эти предложения

Санёк Неугамонный

Why did you treat with me that way? You made me sore. Reply, don't be silent

Анютка Бондарева

Why did you do this to me? You hurt me. Answer me! Don't keep quite.

Сергей Грушин

Why did you do this to me? You hurt me. Answer please

Андрей Ковган

Why did you do this to me? You've hurt me. Come on, say something, don't ignore me. (Не дословный перевод последней фразы, но я бы сказала так.)

Talin Tatuev

What for did you that for me? You^ve hurt me! Give me the answer! Don^t keep silence!