У Страха То Жи Есть Свое Лицо

Call of Duty 4 Modern Warfare проблемы с запуском сетевого режима !

Танюся Власова

Вот тебе цитата из http://steamcommunity.com/app/7940/discussions/0/882960308699923375/?l=russian

I can't start the game! "iw3mp.exe has stopped working"

Just plug something into your mic jack or enable "Stereo Mix" in the Control Panel.

• Go to the "Control Panel".

• Go to "Hardware and Sound".

• Then double click on "Sound".

• Then click the "Recording"-tab.

• When you have done that, right click and then select "Show disable devices".

• Then when stereo mix comes up, enable it and it will work fine.

Действуй.

Сергей Литвиненко

а если я всё сделал а нифига?