Алексей Конарев

помогите, пожалуйста, чем сможете

4 Вида вопросов к предложениям 1. Prague has got a lot of medieval buildings. 2. There is a famous music festival in May. 3. Walking is the best way to get round the city. 4. You can feel the atmosphere of the pretty little streets

Владимир Тимошкин

Special: 1. What kinds of buildings are there in Prague? 1. What festival is there in May? 3. What is the best way to get round the city? 4. What can you feel walkig along little streets?

Эдуард Жульков

General: 1.Has Pr.got...?2.Is there a famous...?3.Is walking the best...?4.Can you feel the at...?