Einherjar Russland

Ребята помогите пожалуйста как читается текст?

I have
several hobbies which make my day diverse and interesting. For example, every
week I go to the gym. It’s one of my
favourite pastimes. Moreover, I like swimming and skating. There is a sports center in my town where I
can do both of these sports. It contains a swimming-pool and a skating-rink. I
think sport is a great opportunity to stay healthy and in good mood. Apart from doing sport, I like singing and
dancing. I sing at home. As for dancing,
I go to the local youth club. I can also play the piano and violin. So, when we
have guests over, they often ask me to play something. Another interest that I
have is foreign languages and travels. I
love to travel, try to be not practise my English.

Варвара Варя Саргсян

Хорошо читается...

Татьяна Бульская

Ай хэв северал хоббис вич мэйк май дэй дивёрс энд интерестин. Фо экзампл эври вик ай гоу ту зе джим. Итс ван оф май фэйворит пастаймс. Моовер Ай лайк свимин энд скэйтин. Зере из э спотс сента ин май таун веа ай кэн ду бос оф зис спотс. Ит контеинс э свиминпул энд э скэйтинринк. Ай финк спот из э грэйт опотьюнити ту стэй хэлфи энд ин гуд муд. Эпат фром дуин спот ай лайк сингин энд дансин. Ай синг эт хом. Эс фо дансин ай гоу ту зе локал ёс клаб. Ай кэн олсо плэй зе пьено энд вайолин. Со вен ви хэв гуэстс овер зей офен аск ми ту плэй самфин. Энозе интерест зет ай хэв из форейн лэнгвичис энд трэвелс. Ай лав ту трэвл трай ту би нот практис май инглиш.
Вообще для этих вещей есть гугл переводчик, в нем можно легко послушать весь этот текст.