Антон Савоськин

У кого хорошо с грамматикой по английскому, помогите пожалуйста перевести текст!!!

Отдых в Сингапуре - путешествие в одну из самых необычных стран Азии, в теплый край с ясной погодой и множеством вариантов развлечений. Сингапур идеально подходит для семейного отдыха: интересные достопримечательности, аквапарки, масса современных дискотек и потрясающие места для шоппинга. Главные достояния страны - это Центральный Бизнес-Округ, Остров Сентоза и Джуронг.

МОЙ ПЕРЕВОД, ИСПРАВЬТЕ ОШИБКИ: Tourism Singapore is a journey into one of the most unique countries in Asia, the region with warm clear weather and plenty of entertainment options. Singapore is ideal for family holidays: see attractions, water parks, discos and modern mass stunning place for shopping. The main asset of the country - is the Central Business District, Sentosa Island and Jurong.

Kis-Myu Kis-Myu

Recreation in Singapore is a journey into one of the most unique countries in Asia, the region with warm and clear weather and plenty of entertainment options. Singapore is ideal for family holidays: sea attractions, water parks, a lot of modern discos and great shopping places. The main assets of the country are the Central Business District, Sentosa Island and Jurong.

Так вроде вернее. 🙂