Ирина Марчук

Переведите пожалуйста на английский язык

Черная лента
Мать с дочкой пошли в магазин. Там продавались черные ленточки. Дочка попросила маму, чтобы она ей купила черную ленточку. Мать ей купила. Они пришли домой, и девочка ленточку повесила над диваном. Прошел день. Настала ночь. Все легли спать. Девочка легла на диван. Черная ленточка сползла с гвоздика на диван, обвилась вокруг шеи девочки и задушила ее.

Na
Natali

Black ribbon
Mother and daughter went to the store. It sold black ribbons. My daughter asked my mother, so she bought her a black ribbon. Her mother bought. They came home, and the girl ribbon hung above the sofa. A day passed. It was night. All went to bed. The girl lay on the sofa. Black ribbon with pink slipped on the couch, wrapped around the neck of the girl and strangled her.

Елена

Black ribbon

Mother and her daughter went to a shop. There were black ribbons on sale. The daughter asked her mother to buy one of them and her mother did it. Then when they came home the girl hung this ribbon above a sofa. The day passed by and night came. Everybody was asleep. The girl lied on the sofa. The black ribbon crawled down from its place, twisted around the girl's neck and strangled her!..