Надежда

Ланцюг живлення рідко ...

Ланцюг живлення рідко складається з більш ніж 4-5 трофічних рівнів тобто вони короткі.Чим це можна пояснити? Який фактор лімітує довжину ланцюга живлення?

ОК
Оксана Ковригина

1. піраміда живлення: основа широка -- висота ні.
нехай кролик щоб вирости потребує з'їсти 1000 капустин, а лисиця -- 1000 зайців. тоді в результаті лисиця "споживає" ресурси 1 млн капустин. Якщо б деякий звір кормився виключно лисицями, то для того, щоб він виріс першочергово потрібно 1 мільярд капустин, а де стільки набереш 🙂
2. пов'язаний ефект -- втрати енергії і зростання ентропії при передачі по ланцюгах