Николай Чуланов

Процес перетравлювання їжі у гідри здійснюється

Ол
Ольга

Харчування і травлення

Гідра живиться дрібними безхребетними - дафніями та іншими ветвистоусыми, циклопами, а також олигохетами-наидидами. Є дані про споживання гидрами коловерток і церкарий трематод. Видобуток захоплюється щупальцями з допомогою жалких клітин, отрута яких швидко паралізує дрібних жертв. Координованими рухами щупалець видобуток підноситься до рота, а потім за допомогою скорочень тіла гідра «одягається» на жертву. Травлення починається в кишковій порожнині (порожнинне травлення) , закінчується всередині травних вакуолей эпителиально-мускульних клітин энтодермы (внутрішньоклітинне травлення) . Неперетравлені залишки їжі викидаються через рот.
Так як у гідри немає транспортної системи, а мезоглея (шар міжклітинної речовини між екто-і энтодермой) досить щільна, виникає проблема транспорту поживних речовин до клітин ектодерми. Ця проблема вирішується за рахунок утворення виростів клітин обох шарів, які перетинають мезоглею і з'єднуються через щілинні контакти. Через них можуть проходити дрібні органічні молекули (моносахариди, амінокислоти) , що забезпечує живлення клітин ектодерми.