Светлана

Как перевести: на английский

1.Этот костюм не подходит вам по размеру, но у него чудесный цвет
2.Дедушка еще дремлет?

3.В этих южных странах никогда не идет снег, всегда жарко, но часто идут сильные тропические дожди

Светлана Ингула

This suit doesn't fit you, but the colour is nice.
Is the grandpa still taking a nap?

In these southern countries it never snows, it's always hot, but there are heavy tropical rains.

Роберт Роберто

1. This suit does not suit you by sise, nevertheless it has a perfect colour. 2. Does grandfather dream? 3.It never snows in these souther n countries, it is always hot, and very often strong tropical rains go.

Лиза Иванова

1.This suit
is not your size, but the color is lovely.2.Is your
grand pa steel dreaming?3.In this southern
countries snow is never fall, always hot
but very often tropical rains are bothering people. (Не для
учительницы)