Олег Андрейченко

красная площадь краткое описание на английском. помогите ребят плиз! красная площадь краткое описание на английском.

Бекматов

Red Square is a city square in Moscow, Russia. The square separates the Kremlin, the former royal citadel and currently the official residence of the President of Russia, from a historic merchant quarter known as Kitai-gorod. Red Square is often considered the central square of Moscow because Moscow's major streets-which connect to Russia's major highways-originate from the square.

Ольга Новоковская

red squar this is place whe are living and workign huilo !!!когда спросят who is huilo смело говори путин