Katya

как правильно? i have biten, i have bit, i was bite?

да, понятно, что перфект передаёт факт, а в паст симпле указывается когда был укушен.

должен быть вариант, что не только что укушен, а вобще, в принципе, был укушен. И без привязки ко времени

Have you ever been botten by a zombie?

Where are the peopleWho promised with their love?Where are the parents, that fathered me?Where are my friends, who stand by me?Where is the woman, who loved me?Has she forgotten me?Have they all forgotten me?

зачем зэн на конце тут? Can no one remember me then?

Всеволод

I was bitten by a dog last week. (Past Simple, Passive)
I have just been bitten by a dog. (Present Perfect, Passive)

Фа
Фарида

ужжжжас....купите учебники Драгункина уже! http://www.dragunkin-books.ru/