Ольга Боева

как по английски сказать ваш контакт (номер) заблокирован пользователем

и в дополнение: вы больше не можете отправлять сообщения на этот номер

Кристина Кристина

as in English say your contact (number) locked by

Елена Зозулина

Your phone number has been blocked by the user. You won't be able to send messages to the number anymore.

Johnny

(The) User has blocked your number (contact)
No more messenges to the number(contact) or You can' send any messenges to this number(contact)