Александр Буст

Где можна прочесть или скачать книгу "делириум" лорен оливер в оригинале - на английском без платно???)

Маргарита Зозуля

→ Lauren Oliver - Delirium

Год выпуска: 2011 г.
Категория: Young Adult Fiction, Fantasy, Dystopian Sci-Fi
Издатель: HarperCollins (February 1, 2011)
Формат: PDF, EPUB
Кол-во страниц: 400 (PDF)

Описание:
Ninety-five days, and then I'll be safe. I wonder whether the procedure will hurt. I want to get it over with. It's hard to be patient. It's hard not to be afraid while I'm still uncured, though so far the deliria hasn't touched me yet. Still, I worry. They say that in the old days, love drove people to madness. The deadliest of all deadly things: It kills you both when you have it and when you don't.

там же продолжение книги.. .

Hana (Delirium #1.5) / Хана (Делириум #1.5)
Pandemonium (Delirium #2) / Пандемониум (Делириум #2)