Юля Богданенко

Как сказать по-английски, помогите плз

Мне бы хотелось, чтобы ты сходил в магазин и купил две буханки белого хлеба, пакет муки, банку фруктов и 3 кг молодого картофеля Он такой вкусный.

Я думаю может так (I wished you), а дальше не знаю какое время использовать

Виктория Ковалева

I would like you to go to the shop and get two loafs of white bread, a packet of white flour, can of fruits and 3 kg of young potatoes. It's so tasty.

Вл
Владимир

I`d like you to go to the store and buy two loaves of white bread,a packet of flour, a can of fruit and three kilos of new potato.It is too tasty/yummy

Юлия Кудрявцева

I would like you to go to the shop and buy two loaf of white a bread, bag of flour, bank of fruits and three kilogram of potatoes. It is so tasty.

Андрей Горбань

I would like you to go to the store and bought two loaves of white bread, bag of flour, a jar of fruit and 3 kg of potatoes It's so delicious.