Юлия Королькова

Что такое ММГ на интернет сленге ?? Например на вопрос "Ты подстригся" ответ "ММГ" ??

Дмитрий Жуков

mmg is an abbreviation for mama guevo or mama bicho
"MAMAO" abbreviated from mamado (mama'o) is a term mostly used by Puerto Ricans as "Sucker".
"MAMA BICHO" is a stronger variation. It means "cock sucker" in Puerto Rican slang.
так же есть вариант расшифровки акронима Made Me Giggle (почти тоже самое что LOL)
т. е. mmg пишут как мы например "хихикаю")