Эрлан Мурзаев

Чем отличается : SSD накопитель 2.5" 128Gb Kingston SSDNow V 200 Series от SSD накопитель 2.5" 120Gb OCZ Agility 3 Seri

Валерия Сизова

120Gb OCZ Agility 3 Seri

Max Read: up to 525MB/s
Max Write: up to 500MB/s
Random Write 4KB: 45,000 IOPS
Maximum 4K Random Write: 85,000 IOPS

128Gb Kingston SSDNow V 200 Series

Max Sequential Read
Up to 300 MB/s
Max Sequential Write
Up to 190 MB/s
4KB Random Read
Up to 36,000 IOPS
4KB Random Write
Up to 2,500 IOPS

СКОРОСТЯМИ КОРОЧЕ ОФИГЕННЫМИ)