Ирина Минакова

Помогите кто-нибудь с английским ..)

Веталий

здесь все просто:
I, he, she, it = was/wasn`t
you, they, we = were/weren`t

Анюта

это походу домашка. так вот потрудись немного а не засчет других. зайди в переводчик гугл онлайн перепиши туда, и тебе переведет все. хоть какую то работу сделаешь сам.

Сергей

Вот правильные формы глаголов в том порядке, в котором они в тексте:

is, stays, does, met, is, are speaking, do you enjoy, am having a good time, have got, is, did you go, met, went, is, have you ever been, spent, know, did you have lunch, didn't have lunch, will you get, won't come, are, aren't you

Кравченко

1We are having a party at John's house
The party starts at 7 tonight
2 Jane is meeting her parents at the airport tomorrow
The plane arrives at 8 a.m.
3 The businessman is going to conference next month
The conference opens on the 2nd of September
4 Susan is going to Brighton next week
The train leaves on the 3rd of November
5 We are having business talks today
The talks begin at 5 p,m.
6 Mrs Sloan is going to the cinema next Sunday
The programme starts at 6 p.m.

Кэ
Кэти

Как помоч ?