Ринат Нурбаев

Помогите преобразовать предложения из действительного залога в страдательный.

1.Mr. Brown will deliver a lecture on criminology next Monday.
2. The law guarantees the right to defence.
3. A private detective conducted investigations.
4. A very experienced solicitor will deal with this litigation.
5. A barrister has already prepared arguments for the court.
6. Who prepared documents for the court?
7. Solicitors usually employ barristers.

Валерия Оганесян

1. A lecture on criminology will be delivered by Mr. Brown nex Monday.
2. The right is guaranteed to defence by the law
3. Investigations were conducted by private detective
4. This litigation will be deal with a very experienced solicitor.
5. Arguments for the court have been already prepared by a barrister.
6. Whom were documents for the court prepared by?
7. Barristers are usually employed by solicitors.