Павел Казанков

че за группа THE SILVER SHINE, где можно надыбать? вроде венгерский поп панк, в вики не нашел

Елена Линцова

Зарегистрируйся в ВКОНТАКТЕ. Там этого добра хватает, только что смотрел.

Да
Даша

вот вся дискография на торренте http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3428004

Жанр: Psychobilly/Punkabilly
Страна: Hungary
О группе но на английском языке:
THE SILVER SHINE is a three piece modern psychobilly outfit from Budapest/HUNGARY with a thunder-handed female double bassist. They toured in Europe a couple of times and they have got 3 full-length albums on one of the meanest international psychobilly label named Crazy Love Records. Sometimes fast like the wildest punk influenced psychobilly hell, sometimes melodic like the sweetest rockabilly heaven. So keep your eyes open, they are ready to attack!