Владимир Мельников

Чому в слові п’ятьма є м’який знак, а в слові чотирма його немає, хоч у формі п’ятьох і чотирьох він пишеться?

Наталия Корягина

Тому, що є таке правило на вживання м"якого знаку:

М'який знак пишеться перед о при м'якій вимові звука [р'] на початку та в середині складу: забрьоханий, згорьований, трьох, трьом, чотирьох, чотирьом (але чотирма).

Алена

Відмінювання числівників:
Лише числівники чотири (четверо) і багато в орудному відмінку мають закінчення -ма: чотирма, багатьма

зірку забрати:
http://ukrainskamova.narod*ru/Links/Morphology/117.HTM

Ксюша Становова

Потому что писаться слова должны так, как произносятся. И в украинском языке, в отличие от русского, это правило в 90% случаях соблюдается.
Произносится ведь "чотирма", а не "чотирьма". Значит, и пишется соответственно.