Евгений Дёмичев

Допоможіть розставити вірно розділові знаки

А я служив в багатого все горенько знаю пізно ляжу рано встану та все не гуляю. (Нар. творч. ) Життя його роздвоїлося розкололося надвоє з одного боку нелюба служба з другого книжки розмова з молодим товариством. (За Панасом Мирним. ) Сердитись боронитися ненавидіти вона не вміла такою вже її життя та люди зробили. (М. Грушевський. ) Затям не втомлюйся життям. (С. Бурлаков. ) Свідчить істина сама в мене друзів є чимало в мене друга ще нема. (П. Перебийніс. ) Душа від таємниці завмирає куди мене ти, доле, поведеш (М. Самійленко. ) Я знаю ти прийдеш о весно (В. Сосюра. ) Подивися вишня молоком цвіте (В. Чумак. ) Бач яку славну думку знайшов у Сенеки жорстокість завжди народжується з посередності й слабкості. (Є.Гуцало. ) Біла пустка лежить навкруги ні дороги нема ні стежини. (І.Гущак. ) Сон наліг на ціле село ніде ні лялечки ніде ні світла втомившись після денної праці усе заснуло. По Вкарїні тільки й чути бути волі чи не бути ?

Дмитрий Черненко

Життя його роздвоїлося, розкололося надвоє: з одного боку - нелюба служба, що годувала його хлiбом, гасила дух; з другого - книжки, розумова розмова з молодим товариством пiднiмала його угору. Сердитися, боронитися, ненавидіти вона не вміла такою вже її життя та люди зробили. Душа від таємниці завмирає: Куди мене ти, доле, поведеш? Сон наліг на ціле село: нігде не лялечки, нігде ні світла: втомившись після денної праці, все заснуло. .