Ирина Крошкина

чому під час травми кількість лімфи в організмі зростає?

Антон Кривцов

Рух крові в системі в системі кровообігу визначається двома силами:
1) тиском, під яким вона знаходиться в судинах;
2) опором, який виникає при її русі в судинах.
Рушійною силою руху крові служить різниця тисків, яка виникає на початку і в кінці судини. Майже у всіх відділах судинної системи кров рухається циліндричними шарами. Такий рух крові має назву ламінарного. Форменні елементи крові складають центральний, осьовий потік, плазма рухається біля судинної стінки. Чим менший діаметр судини, тим ближче форменні елементи знаходяться до судинної стінки і тим більше гальмується рух крові. Це впливає на визначення швидкості кровотоку у різних ділянках судинного русла.
Крім ламінарного руху крові існує ще і турбулентний рух з характерними завихреннями. Такий рух крові звичайно виникає в місцях розгалуження або звуження артерій, в ділянках згинів судин.
Якби кров рухалася по системі жорстих трубок, то співвідношення між тиском та характером течії рідини можна було б визначити формулою Пуазейля: