Татьяна Божок

Составить с словами предложения на белорусском языке: Куры не клююць, як кот наплакаў, ні канца ні краю, як бабе сесці,

Куры не клююць, як кот наплакаў, ні канца ні краю, як бабе сесці, цэлы мех, ні каліва, рукой падаць, за трыдзевяць зямель, нага за нагу, з усіх ног.

Cutie

У нас хлеба засталося як кот наплакау.
Ни канца ни краю не видаць пасевам збажыны.
Да той вески рукой падаць.
У нас сёлета яблак урадзила стольки, што куры не клююць.
Яго пасылаць у магазин-- тое самае, што за трыдзевяць зямель.
Хлопчык ишоу у школу нага за нагу.
Пачауся моцны дождж, дзеци кинулися з усих ног дадому.
Ен не дасць ни калива сена, як ни праси.
Табе легка гэта выканаць заданне як бабе сесци.