Омилжон Хусанов

Закончите следующие предложения, употребив данные в скобках слева и словосочетания

When I came into the waiting-room of the airport (all the passengers...to wait...). 2. Before Mr. Sobolev got on the plane (to fill in a declaration). 3. Since the representative of a British firm arrived in Moscow, (...to place a few orders). 4. We heard (...to feel bad). 5 The secretary told us (...to go on business). 6. We found out (...to arrive). 7. The passenger asked the Customs Official (...to be liable to duty). 8. The Customs Official answered (...to be duty free).

9. I did not know (...to go abroad). 10. The engineers said (...to show us the new machines).

Элеонора Каширская

По-моему, чего то не хватает...

Ra
Rastaman

I do not know much English