Лена Олейник

проверти пожалуйста английский

In the my town there is a wonderful restaurant Iceberg. Iceberg is located in the city center. The atmosphere is relaxed and friendly and the decor is unusual. The restaurant is very good foot and reasonable prices.

Мария Vorob'eva

Как можно "провертЕть" английский? Дыру, что ли?
Провертеть не могу, а проверить - могу.
Проверил: несколько грубых ошибок.

Игорь Таликов

There is a wonderful restaurant called "iceberg" in my town. "Iceberg" is located in the downtown. Atmosphere is relaxing and friendly, and the decor is unusual. The food of restaurant is pretty good and its price(and the prices) is(are) reasonable.

Anna Kovaleva-Miloradovich

In my town there is a wonderful restaurant "the Iceberg". The Iceberg is located in the city center. The atmosphere is relaxing and friendly and the decor is unusual. The restaurant has very good food and reasonable prices.