Екатерина Зорина

Що таке монополія?? ? Правильне визначення країни, що володіє колонією

Кандрюкова Татьяна

Монополія — виключне право (виробництва, торгівлі, промислу і т. п.) , що належить одній особі, групі осіб (олігополія) чи державі.
Термін “монополія” походить від грецьких слів (“mono” – один, “poleo” – продаю) – наявність одного продавця товару чи послуги на ринку. Це монополія одного підприємства або продавця
Ринок чистої монополії – це такий тип побудови ринку, на якому продукцію пропонує один продавець. Підприємство-монополіст має задовольнити всіх потенційних покупців певного товару в межах даного ринку, і тому це підприємство ототожнюється з галуззю. В широкому розумінні монополія — це така ситуація, за якої продавців (виробників) настільки мало, що кожний з них може впливати на загальний обсяг пропозиції та ціну продукції, що реалізується.
Головними ознаками ринку чистої монополії є:
- відсутність досконалих замінників продукції фірми-монополіста;
- неможливість входження на ринок інших фірм;
- велика кількість покупців на ринку;
- досконала інформованість щодо цін, фізичних ознак товару, інших параметрів ринку.
Суб’єкт господарювання займає монопольне (домінуюче) становище на ринку товарів, якщо:
- на цьому ринку немає жодного конкурента;
- немає значної конкуренції внаслідок обмеженої можливості доступу інших підприємств на ринок;
- частка підприємства на ринку продукції перевищує 35 % і суб’єкт господарювання не довів, що зазнає значної конкуренції.
Могутні капіталістичні об'єднання (у формі картелів, синдикатів, трестів, концернів) , які виникають на базі концентрації виробництва і капіталу й зосереджують у своїх руках виробництво чи продаж певного товару для отримання максимальних прибутків.

А взагалі, навчися користуватися гуглом: вводиш в рядок пошуку: "монополія вікі" і жмеш ентер :-)http://uk.wikipedia.org/wiki/РњРѕРЅРѕРїРѕР» С–СЏ