ВИШНІ
Антонич був хрущем і жив колись на вишнях,
на вишнях тих, що їх оспівував Шевченко.
Моя країно зоряна, біблійна й пишна,
квітчаста батьківщино вишні й соловейка!
Де вечори з євангелії, де світанки,
де небо сонцем привалило білі села,
цвітуть натхненні вишні кучеряво й п’янко,
як за Шевченка, знову поять пісню хмелем.
Богдана-Ігоря Антонича називають поетом-романтиком, поетом-мислителем, який вважав, що все на світі має свою душу, що має існувати гармонія всесвіту, а завдання митців — цю гармонію відтворювати.
Вірш «Вишні» надходить до збірки «Зелена Євангелія», яку називають , книгою природи , це візитна картка поета.
Ідея цілісності людини в єднанні з природою відтворена у вірші «Вишні»: «Антонич був хрущем і жив колись на вишнях, на вишнях тих, що їх оспівував Шевченко». Поет назвав себе малим хрущем на дереві нашої національної поезії, яке виросло з шевченківських традицій, тим самим підкресливши свою причетність до української культури, історії, мистецьких здобутків. Свою любов до батьківщини Антонич виражає через низку епітетів: «Моя країно зоряна, біблійна й пишна, квітчаста батьківщино вишні й соловейкаї»
Дополнительное образование
аналіз вірша Богдана-Ігоря Антонича "Вишні"
"Вишні"
•Автор - Богдан-Ігор Антонич.
•Збірка - "Зелене Євангелія"
•Рід - Лірика.
•Рід Лірики - Философська.
•Жанр - Медетація.
•Римування - перехресне.
•Тема - Опис своеі Батьківщини за допомогою Епітетів.
•Ідея - Поет назвав себе малим хрущем на дереві нашої національної поезії, яке виросло з шевченківських традицій, тим самим підкресливши свою причетність до української культури, історії, мистецьких здобутків.
•Художні Засоби - Епітети, Порівняння, Метафри, Окличні речення, Символ, Інверсія
•Власне ставлення - Поезія «Вишні» виказує глибоку любов до свого рідного краю, де дорога кожна комашка й квіткова пелюсточка. Тому поезія називає свою батьківщину не інакше, як «моя країно зоряна, біблійна й пишна»
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Максим Арцибашев.
•Автор - Богдан-Ігор Антонич.
•Збірка - "Зелене Євангелія"
•Рід - Лірика.
•Рід Лірики - Философська.
•Жанр - Медетація.
•Римування - перехресне.
Максим Арцибашев.