Вокруг света

Что за ЗДАНИЕ стоит РЯДОМ с этим ПАМЯТНИКОМ ?

Расскажите ВСЕ об этом ЗДАНИИ .
Пам'ятник Анатолію Солов'яненку в Донецьку.
На п'єдесталі слова: Гордість України — Анатолій Солов'яненко

Донецький академічний державний театр опери та балету імені Анатолія Солов'яненка

Створений в 1932 році у місті Луганську на базі пересувного оперного театру Правобережної України. Будівництво нового театру в місті Сталіно (зараз місто Донецьк) , було пов'язане з генеральною реконструкцією міста. 12 квітня 1941 року Донецький російський музичний театр відкрив свій сезон в м. Донецьку в новій театральній будівлі, спорудженій за проектом Л. Котовського, прем'єрою опери М. Глінки «Іван Сусанін» .

Під час Великої Вітчизняної війни колектив театру був евакуйований у Киргизію, де проводив концертну діяльність і працював над створенням нових вистав. В кінці січня 1944 року театр реевакуйований в рідне місто, і вже у вересні в театрі відбулася прем'єра опери О. Бородіна «Князь Ігор» . У вересні 1947 року Донецький російський музичний театр перейменований в Сталінський державний російський театр опери та балету.

2 жовтня 1977 року театру було надано звання «академічний» . В 1999 році Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 року театру надано ім'я А. Б. Солов'яненка [1]. Цим актом відзначено його служіння високому мистецтву і рідній державі, увічнена пам'ять про визначного співака, якого зростила Донецька земля.

Балетну трупу очолює художній керівник Донецького театру опери та балету ім. А. Б. Солов'яненко Писарєв Вадим Якович. З його ініціативи щороку на сцені театру проходить тижневий фестиваль «Зірки світового балету» .

Вадим Войтенко
Лучший ответ
Альмира Жаманова Заметил, что если украинскую вики вставить в переводчик Гугл, то выдается русский текст, ибо, по всей видимости, был на нем и написан. :))