Разборочно складальні При проведенні технічних обслуговувань автомобілів велика увага приділяється перевірці затягування різьбових з'єднань. Трудомісткість кріпильних робіт при виконанні ТО може досягати 30...35 % від його загальної трудомісткості. Для підвищення продуктивності праці при виконанні кріпильних і разборочно-складальних робіт необхідно використовувати гайковерти. Вони можуть бути пневматичними або електромеханічними. Пневматичні гайковерти використовуються для відвернення і загортання кріпильних з'єднань з діаметром різьби до 16 мм.
Гайковерт (рис. 4.27) має реверсивний пневматичний двигун роторного типу. Зміна напрямку обертання ротора 6 досягається пуском повітря у відповідний канал статора 5. Для підвищення розвиваючого моменту гайковерт забезпечений планетарним редуктором і ударним механізмом. Ударний механізм складається з масивного корпусу 9, пружини 10 і шпинделя 12 з двома сателлитными шестернями 8, створюючими з центральним колесом 7 планетарний редуктор. Шпиндель і корпус пов'язані між собою двома кульками, тими, хто катається по спіральним канавкам, нарізаним в шпинделі і корпусі. Таким чином, крутний момент на ведену вилку 13 передається через цю гвинтову пару. Після того, як вільне обертання гайки припиняється, вилка 13 і входить з нею в зачеплення корпус ударного механізму 9 зупиняються. Шпиндель ж продовжує обертатися, змушуючи корпус 9 по гвинтовій нарізці підніматися вгору. Відбувається роз'єднання кулачків корпусу 9 і вилки 13. Після цього корпус розганяється шпинделем і переміщається під впливом пружини 10 в осьовому напрямку назад, ударяючи по кулачкам вилки. Запасена кінетична енергія корпусу під час його вільного розгону передається на гайку, збільшуючи зусилля затяжки (або відвернення). Необхідне зусилля затяжки досягається за декілька таких послідовних ударів.
1 – штуцер; 2 – рукоятка; 3 – кнопка керування двигуном; 4 – корпус; 5 – двигун; 6 – ротор; 7 – центральне колесо редуктора; 8 – сателіт; 9 – корпус ударного механізму; 10 – пружина; 11 – кулька; 12 – шпиндель; 13 – вилка; 14 – головка торцева
Рисунок 4.27 – Схема пневматичного гайковерта
Електромеханічний пересувний реверсивний інерційно-ударний гайковерт для гайок коліс вантажних автомобілів і автобусів (рис. 4.28) змонтований на триколісній тачці з коробчатої стійкою, по якій переміщається каретка з вертикальною плитою 12, а в ній закріплені: електродвигун потужністю 0,55 кВт, що приводиться ним у рух за допомогою клино-пасової передачі маховик 6, передня опора шпинделя 3 і електромагніт 11, використовуваний для включення в роботу ударного механізму (рис. 4.29).
Рисунок 4.28– Загальний вигляд електромеханічного інерційно-ударного гайковерта для гайок коліс автомобіля
При включенні ковадла 8в зачеплення з ударником 7 (за допомогою електромагніту 11 і важеля 9) крутний момент від маховика 6ударным імпульсом передається на шпиндель 2і ключ торцевого типу. На необхідній висоті (можна змінювати від 270 до 800 мм) ключ встановлюють вручну з пружинним механізмом противагою. Крутний момент затягування на ключі за один удар становить 400 Н×м. Максимально допустимий момент 1500 Н×м досягається за чотири-п'ять включень.
1 – ключ; 2 – шпиндель; 3 – передня опора; 4 - поворотна пружина; 5 – маточина; 6 – маховик; 7 – ударник; 8 – ковадло; 9 – важіль; 10 – корпус; 11 – електромагніт; 12 – плита
Рисунок 4.29 – Схема ударного механізму гайковерта
Для забезпечення можливості виконання разборочно-складальних робіт по агрегатам і їх зручності у ремонтних ділянках використовують різні стенди для розбирання і стенди-кантователі. Наприклад, стенд-кантувач (рис. 4.30) для розбирання і складання двигуна в моторному ділянці складається з рами 1, стійки 2, кронштейна 4 для кріплення двигуна і редуктора 3. На стенді забезпечується доступ практично
Автосервис, обслуживание, тюнинг
"Разборочно сборочные работы грузовых автомобилей" если можно побольше текста (заранее спасибо).
Артём Kuznecoff
А чё не на китайском!))
В учебнике найдешь
динамит и банка с клеем. и скотч.