При повреждении сосуда погибают:
Эритроциты
Лейкоциты
Бактерии
Тромбоциты
Домашние задания: Биология
Вопрос по биологии
Тромбоциты
A1. До внутрішньому середовищі організму відносяться: [1] кров, лімфа, тканинна рідина (внутрішнє середовище - сукупність трьох рідин, замкнутих в організмі, що не контактують безпосередньо з навколишнім середовищем)
A2. Основу рідкої частини крові становить: [2] плазма (плазма - рідина жовтого кольору, що містить в собі мінеральні солі і органічні речовини)
A3. Будова і забарвлення еритроцитів обумовлені виконуваної ними функцією: [3] переносять кисень (білок гемоглобін (переносник кисню) забарвлює еритроцити в червоний, так як містить в собі залізо; для того, щоб більше гемоглобіну вмістилося на еритроциті, він має двояговогнутую форму і не має ядра)
A4. Люди з 1 групою можуть віддавати свою кров на переливання: [3] з будь-якою групою (1 група крові - універсальний донор, так як в крові немає агглютиногенов, що викликають згортання крові)
A5. Згортання крові забезпечується: [3] тромбоцитами і солями кальцію (тромбоцити - безбарвні пластинки, які містять білок тромбін - функція згортання; кальцій бере участь в згортанні крові)
A6. Антигенами називають: [2] чужорідні для організму речовини, здатні викликати імунну реакцію (антиген - чужорідне речовина, яке сприймається лейкоцитами як ворог і знищується фагоцитозу або антитілами)
A7. В якому з органів руйнуються еритроцити ?: [2] печінки
A8. Орган, де не утворюються лейкоцити: [1] печінку (лейкоцити утворюються в тимусі, лімфовузлах, селезінці, червоному кістковому мозку)
A9. Функція, яку виконують еритроцити, називається: [3] транспортна (еритроцити забезпечують транспорт газів по організму)
A10. Чи вірні наступні судження? А. Кров транспортує вуглекислий газ від клітин до легень; Б. Кров складається з плазми і формених елементів: [3] вірні обидва судження
B1. Згортання крові забезпечують: [2, 3, 6] тромбоцити, фібрин, іони кальцію (тромбоцити містять білок тромбін, який бере участь в утворенні фібрину; нитки фібрину затримують клітини крові, утворюючи тромб)
B2. У плазмі крові містяться: [1, 3, 4] вода, білки, солі натрію і кальцію
B3. Установіть відповідність між видом імунітету і його характеристикою.
А) вроджений - 1. природний
Б) виникає під дією вакцини - 2. штучний (вакцина - ослаблені патогени, що вводяться в організм людини для формування антитіл)
В) набувається після хвороби - 1. природний
Д) виникає під дією лікувальної сироватки - 2. штучний (сироватка - готові антитіла)
Е) виникає при введенні культур ослаблених мікроорганізмів - 2. штучний (йдеться про вакцину)
B4. Установіть відповідність між форменими елементами і функціями, які вони виконують:
А) захищають організм від розвитку в ньому хвороботворних бактерій - 1. лейкоцити (лейкоцити знищують патогенні мікроорганізми поїдаючи їх, або утворюючи проти них антитіла)
Б) транспортують вуглекислий газ від клітин до легень - 2. еритроцити (еритроцити - клітини крові, які виконують функцію транспорту газів)
В) пов'язана з процесом згортання крові - 3. тромбоцити (тромбоцити містять білок тромбін, який виділяється при руйнуванні тромбоцитів і згортає кров)
Г) дихальна - переносять кисень від легень до тканин - 2. еритроцити
Д) перешкоджають втрати крові - 3. тромбоцити (при згортанні крові утворюється тромб, який закриває пошкодження судини і кров перестає витікати)
Е) поглинають і перетравлюють бактерії - 1. лейкоцити (лейкоцити - клітини, які можуть в ході фагоцитозу поїдати патогенні мікроорганізми)
А) вроджений - 1. природний
Любовь Беликова
я украинский не понимать
Тромбоциты