Надо выбрать подходящие слова
1) Anna lives in a(n) fantasy/imagination. She doesn’t think about real life.
2) My nephew has a good fantasy/imagination. He can make up a story in just a few minutes.
3) She cleaned the dish so hard that she could see her own shadow/reflection in it.
4) Robert has a brilliant head/mind. He has a PhD in Physics.
5) Julia wants to be a doctor. She’s training to be a head/brain.
6) He didn’t really find a coin in your ear. It was just a(n) test/illusion.
7) The train track appears to touch if you look down it. But it’s just your eyes joking/playing tricks on you.
Домашние задания: Иностранные языки
Помогите пожалуйста с английским
1) Anna lives in a fantasy. She doesn’t think about real life.
2) My nephew has a good imagination. He can make up a story in just a few minutes.
3) She cleaned the dish so hard that she could see her own reflection in it.
4) Robert has a brilliant mind. He has a PhD in Physics.
5) Julia wants to be a doctor. She’s training to be a head
6) He didn’t really find a coin in your ear. It was just a illusion.
7) The train track appears to touch if you look down it. But it’s just your eyes playing tricks on you.
1) Анна живет в vbht фантазиq. Она не думает о реальной жизни.
2) У моего племянника хорошее воображение. Он может сочинить историю всего за несколько минут.
3) Она так усердно мыла тарелку, что могла видеть в ней свое отражение.
4) У Роберта блестящий ум. У него докторская степень по физике.
5) Джулия хочет быть врачом. Она учится быть руководителем
6) На самом деле он не нашел монету в твоем ухе. Это была всего лишь иллюзия.
7) Кажется, что рельсы поезда соприкасаются, если вы смотрите вниз по ним. Но это просто твои глаза разыгрывают тебя