Домашние задания: История

Помогите по истории плиз

Какие изменения были после получения независимости в странах Латинской Америки?
населявшие бывшие испанские и португальские колонии, добились национальной независимости, что отвечало их жизненным интересам. На американском континенте возникли новые государства - Мексика, Боливия, Колумбия (в состав которой до 1830 г. входили также Венесуэла и Эквадор), Чили, Перу, Бразилия, Аргентина, Парагвай, Соединенные провинции Центральной Америки (распавшиеся в дальнейшем на пять республик: Гватемалу, Гондурас, Коста-Рику, Никарагуа и Сальвадор). Уругвай, захваченный в 1817 г. войсками Хуана VI, освободился от бразильского господства лишь в 1825 г. Установление его полной независимости произошло в 1828 г., после трехлетней войны между Бразилией и Аргентиной.
Валера Войнов
Лучший ответ
Екатерина Шибакова Спасибо огромное
они бриться начали (у индейцев бороды не растут)
Етнічна ситуація в латиноамериканському регіоні складалася непросто. Основну масу населення становили індіанці. На відміну від території США, іспанці вели себе з індіанцями досить добре. Вони придушували повстання, що виникали час від часу, але не вели політики цілеспрямованого винищення або переміщення індіанців з їхніх власних територій. В результаті індіанське населення більшості країн Латинської Америки збереглося. У таких країнах, як Перу, Болівія, Еквадор, Мексика, сьогодні індіанці становлять більшість.
Відразу після завоювання Америки європейці почали ввозити в американські колонії негрів-рабів з Африки. Відсоток цих рабів в різних латиноамериканських колоніях був різним. Найбільша кількість було на островах Вест-Індії і на території Бразилії. Основну масу же складали білі. Однак і шар європейців був далеко не однорідним. Крім іспанців і португальців, з'явився численний прошарок людей, які, будучи європейцями по крові, народилися на території самих латиноамериканських колоній. Таких людей стали називати креолами (це нащадки переселенців з Європи). Саме креоли до кінця XVIII ст. стали складати ударну групу борців за звільнення латиноамериканських колоній від іспанського та португальського панування.
З економічної точки зору креоли також складали пануючу масу. Саме їм належали значні грошові кошти. Вони в основному були плантаторами. Економічна залежність від Іспанії для креолів означала серйозні економічні труднощі, так як зі своїх колоній Іспанія стягувала великі податки, при цьому податки в місцевий бюджет також продовжували стягуватися. Таким чином, саме креоли були зацікавлені у війні за незалежність країн Латинської Америки. Уже в кінці XVIII століття починають створюватися організації, товариства, групи, члени яких стали висловлювати невдоволення тим, що Іспанія продовжує командувати на території Латинської Америки.
У 1783 році на Кубі креол Франсиско де Міранда (Рис. 1) створив таємне товариство, яке поставило своїм завданням ліквідувати іспанське колоніальне панування в Латинській Америці. Це таємне суспільство незабаром було розкрито, так як Іспанія контролювала території не тільки з економічної, але і з політичної точки зору. Франсіско де Міранда біг, побував у багатьох країнах, навіть в Росії (Рис. 2) і всюди говорив про те, що треба позбавлятися від колоніального панування європейців в Латинській Америці. У підсумку він повернувся до Латинської Америки, для того щоб очолити війну за незалежність.

Рис. 1. Франсиско де Міранда (Джерело)

Рис. 2. Пам'ятник Франсиско де Міранда в Росії (Джерело)
На ідеї Міранда вплинув досвід Сполучених Штатів Америки. Цим територіям вдалося стати незалежними від Європи, а значить, цього цілком могли домогтися і жителі Південної Америки.
Однак в Північній Америці була інша економічна ситуація. Північна Америка була самодостатня, а латиноамериканським колоніям було неможливо обійтися без зв'язків з Європою. начебто це