Гуманитарные науки
Помогите сделать домашнее задание по украинской мове
Помогите сделать домашнее задание по украинской мове. Помогите плиз, я этот украинский язык не люблю со 2 класса, я больше всего предпочитаю русский. 1. Записати 6 речень із прикметниками та дієприкметниками -нн-, пояснити написання. 2. Написання не разом, не окремо(5 правил не разом, 4 правила не окремо) Записати по 2 приклади на кожне правило.
Помогаю:
Вот вам примеры, а заодно и правила:
У прикметниках на межі кореня і суфікса та в суфіксах : ранній, щоденний.
Подвоюється н між голосними в прикметниках на -ний, -ній, якщо ці прикметники утворені від іменників з основою на н: стіна - стінний, туман - туманний, вікно – віконний
.
Якщо ж твірна основа кінчається на інший звук, то н у прикметнику не подвоюється: журавел ь- журавлиний, дерево - дерев'яний, форм а- переформений, ждати - нежданий.
Подвоюється н у словах старанний (хоч старатися) , притаманний, захланний, а також у наголошених суфіксах -енн (ий) , -анн (ий) :
у прикметниках, які вказують на більшу, ніж звичайно, чи найбільшу міру якості: невблаганний, незрівнянний, страшенний, здоровенний, нескінченний
у небагатьох прикметниках- старослов'янізмах: огненний (звичайне: вогняний) ,
священний (звичайне: святий) ,
благословенний, блаженний, мерзенний, окаянни
В інших прикметниках та дієприкметниках у суфіксах -ен (ий) , -ан (ий) буква н не подвоюється: скажений, шалений, жаданий, навіжений (вказують на незвичайну міру якості); намальований, незрівняний, з'єднаний, написаний.
У дієприкметникових суфіксах -н-, -ен- завжди пишеться одне н: згаданий, втілений
Задание 2:
У написанні НЕ з дієприкметниками керуються такими правилами:
·НЕ пишеться разом, якщо дієприкметник є означенням і не має залежних слів:
Як я малим збирався навесні піти у світ НЕзнаними шляхами. (Павличко) .
·але за наявності протиставлення НЕ пишеться окремо:
Тільки мав талан до віршів НЕ позичений, а власний (Леся Українка) .
для простоти: якщо між часткою НЕ і дієприкметником можна поставити дієслово є, не змінюючи значення, тоді пишеться окремо.
Вот вам примеры, а заодно и правила:
.
священний (звичайне: святий) ,
Задание 2:
В учебнике поройтесь. Там и правила найдёте, и примеры к ним.
вот ты должен что сделать не паниковать
6 класс укр мове вправа 582