Лингвистика
Переведите на английский язык пожалуйста
Моя семья много думает о здоровье. Летом мы играем в баскетбол, фудбол и волейбол. Зимой мы катаемся на коньках и ездим в бассейн. папа очень хорошо играет в футбол. На выходных он ходит в спортивный зал. Мама не играет в футбол и баскетбол. Она любит плавать и играть в баскетбол. Я хорошо играю в баскетбол хорошо плаваю и играю в фудбол. мы иногда выходим гулять. Мы соблюдаем хороший режим и едим здоровую пищу. му очень редко более.
My family cares a lot about health. In summer we play basketball, football and volleyball. In winter we skate and go to the pool. Dad plays football very well. He goes to the gym on the weekends. Mom doesn't play football and basketball. She loves to swim and play volleyball. I play basketball well, swim and play football. Sometimes we go for a walk. We keep a good diet and eat healthy food. We rarely get ill.
Максат Алибеков
Спс большое
Что за психоделика?
>>Мама не играет в футбол и баскетбол. Она любит плавать и играть в баскетбол
My family thinks about health much. In the summer we play basketball, soccer and volleyball. In the winter we skate and we go to the pool. the father very well plays soccer. At the weekend he goes to a gym. Mother doesn't play soccer and basketball. She likes to float and play basketball. I well play basketball well I swim and I play soccer. we sometimes leave to walk. We observe the good mode and we eat healthy food. Му very seldom more.
My family has a lot of thinking about health. In the summer we play basketball, football and volleyball. In winter we skated and we go to the pool . Dad is very good at playing football. he goes to the gym on the weekends. Mom does not play football and basketball . She loves to swim and play basketball . I well play basketball well swim and play soccer . we sometimes go for a walk . We keep a good regime and eat healthy food ; therefore, rarely get sick .