Лингвистика

Вы не могли бы написать текст русскими буквами? Как правильно произносится ???

Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue
Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue

I may be your forgotten son
Who wandered off at twenty one
It's sad to find myself at home oh Ma
If I could only hold your hand and say
I'm sorry yes I am I'm sure you really
Understand oh Ma where are you now

Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue
Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue
Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue
Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue

The house we shared u-pon
The hill seems lifeless
But it's standing still
And memories of childhood
Fills my mind oh Mamy
I've seen e-nough of different lights
Seen tired days and lonely nights
And now without you by my side
I'm lost how can I survive

Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue
Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue
Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue
Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue

Nobody who takes care of me
Who loves me who has time for me
The walls look silent at my face oh Ma

The sky is dark the wind is rough
And now I know what I have lost
The house is not a home at all oh Mamy
I'm leaving the future

Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue
Oh Mamy oh Mamy
Mamy Blue oh Mamy Blue
Oh - не трудно догадаться, ох

Mamy - Мэми

Blue - Блу

I may be your forgotten son - Ай мэй би йор форготтэн сон

Who wandered off at twenty one - Ху уандеред оф эт туэнти уан

It's sad to find myself at home oh Ma - Итс сэд ту файнд майсэлф эт хоум ох Ма

If I could only hold your hand and say - Иф ай коулд онли холд йор хэнд энд сэй

I'm sorry yes I am I'm sure you really - Айм сорри йес айм щур ю рилли

Understand oh Ma where are you now - Андерстэнд ох яма уэар ар ю нау

The house we shared u-pon - Зе хаус уи щэйрд апон

The hill seems lifeless - зе хилл симс лайфлесс

But it's standing still - бат итс стэндинг стилл

And memories of childhood - энд мэморис оф чайлдхуд

Fills my mind oh Mamy - филлс май майнд ох Мэми

I've seen e-nough of different lights - айв син эноут оф дифферент лайтс

Seen tired days and lonely nights - син таиред дэйс энд лоунли найтс

And now without you by my side - энд нау видаут ю бай май сайд

I'm lost how can I survive - айм лост хау кэн ай сёрвайв

Nobody who takes care of me - наубади ху тэйкс кейр оф ми

Who loves me who has time for me - ху ловс ми ху хэс тайм фор ми

The walls look silent at my face oh Ma - зе уоллс лук сайлэнт эт май фэйс ох Ма

The sky is dark the wind is rough - зе скай ис дарк зе уинд ис роу

And now I know what I have lost - энд нау ай ноу уат ай хэв лост

The house is not a home at all oh Mamy - за хаус ис нот э хоум эт олл ох Мэми

I'm leaving the future - айм ливин зе фьюче
Валерий Захаров
Лучший ответ
[эу] Mamy [эу] Mamy
Mamy [блу:] [эу] Mamy [блу:]
[эу] Mamy [эу] Mamy
Mamy [блу:] [эу] Mamy [блу:]

Дальше сами.
Тыц: https://envoc.ru/transkript
I may be your forgotten son - ай мэйби ёэ фоэгатэн сан
Who wandered off at twenty one - ху уондэр оф эт туэни уан
It's sad to find myself at home oh Ma - итсад ту фаинд маисэлф эт хоум о-ма
If I could only hold your hand and say - иф ай куд онли холд ёр хэнд энд сэй
I'm sorry yes I am I'm sure you really - айм сори ес аем айм щор ю рыли
Understand oh Ma where are you now - андерстэн о-ма уэа ар ю нау

The house we shared u-pon - зэ хаус уи щэрд э-пан
The hill seems lifeless - зэ хил симс лайфлэс
But it's standing still - бат итс стэндин стил
And memories of childhood - энд мэморис оф чайлтхуд
Fills my mind oh Mamy - филс май майнд ох мами
I've seen e-nough of different lights - айв син инаф оф дифрент лайтс
Seen tired days and lonely nights - син тайрд дэйс энд лонли найтс
And now without you by my side - энд нау уизаут ю бай май сайт
I'm lost how can I survive - айм лост хау кэн ай суваив

Nobody who takes care of me - ноубади ху тэикс кер оф ми
Who loves me who has time for me - ху ловс ми ху хэс таим фо ми
The walls look silent at my face oh Ma - зэ уолс лук сайлэнт эт май фэис о ма

The sky is dark the wind is rough - зэ скай ис дарк зэ уинд ис раф
The house is not a home at all oh Mamy - зэ хаусиз нот а хоум эт ол о мами
I'm leaving the future - айм лывин зэ фъючэ
Denis Иващенко