Тема: Трагедия Ларисы Огудаловой ( по пьесе А. Н. Островского "Бесприданница"
План
1. Пьеса А. Н. Островского "Бесприданница" о положении женщин в России.
2. Жизнь и судьба главной героини.
А. Общественное положение.
Б. Образ жизни.
В. Черты характера.
Г . Несчастная любовь.
Д. Роль окружающих в трагедии героини.
3. Мог ли существовать в то время другой выход из сложившихся обстоятельств? Почему?
Домашние задания: Литература
Контрольное сочинение по плану помогите пожалуйста
Безприданниця "- знаменитий роман Островського. У ньому автором описується важка доля небагатьох дівчат того часу, порочність і продажність суспільства.
Лариса - головна героїня твору - молода дівчина, прекрасно освічена, розумна, красива, правда, мабуть занадто наївна для свого часу. Один недолік, який і псує героїні життя - це бідність її сім'ї. Бути може, з цим ще можна було і впоратися, якби не мати Лариси - Харита Гнатівна. Вона, жінка жадібна і безпринципна, для мене є найбільш негативним персонажем в романі. Харита Гнатівна не злий чоловік по-своєму вона навіть бажає дочки щастя. Адже для неї воно полягає в розмірі гаманця. Навіть дивно, як у такій розважливої матері могла вирости така мила і наївна дочка.
Лариса мріє про кохання, чистої і світлої, мати ж шукає дочки жениха багатший. Потенційні претенденти на руку дівчини дивляться на неї як на річ, предмет інтер'єру, прекрасне доповнення до свого стану. Ніхто не бачить в ній душу, людину ...Роль майбутньої утриманка противна героїні, і вона всім серцем намагається уникнути такої долі.
Ідеал чоловіка вона знаходить в Сергія Паратове. Він, один з усіх, здається їй шляхетним і щирим. Однак, це лише маска, під якою ховається лицемірний і підлий чоловік. Всі його позитивні якості були лише показухою та імітацією. Сергій Сергійович використовує Ларису, щоб самоствердитися у власних очах.
Вона, вважаючи що знайшла споріднену душу, довіряє йому абсолютно. Забувши про все, Лариса віддає Сергію свою невинність, що в той час було величезною ганьбою для будь-якої дівчини. Після повідомлення Паратова про заручини з іншого, героїня відчуває себе зовсім пригніченою і розтоптаної.
Смерть від випадкової кулі не здається випадковістю, швидше за закономірним завершенням історії її життя. Їй не було місця в цьому жорстокому світі. Вмираючи, вона вперше за довгий час відчуває себе спокійно і щасливо.
Я думаю, трагедія "Безприданниці" в тому, що вона народилася не в тому місці, і не в той час. Лариса занадто хороша для суспільства, частиною якого мимоволі була. Будь вона дочкою багатих батьків, її доля склалася б щасливо. Будь вона схожою на свою матір, то не страждала б від долі стати дружиною багатого чоловіка.
Роман Островського був актуальний для того часу. Він викривав людей, які не бачили в людині ніяких переваг, крім грошей і положення в суспільстві. Батьків, які використовували власних дітей як товар. Книга вчить, що любов, щирість і чесність - найдорожче, що є у людини. І цього не купити, навіть за всі багатства світу.
Читаючи "Безприданницю" ми, сучасні читачі, жахається вульгарності і зіпсованості вдач суспільства того часу. Важливо пам'ятати про ці трагедії, рушали життя, щоб в майбутньому не повторити їх.
https://lit.ukrtvory.ru/sochinenie-na-temu-tragediya-larisy-ogudalovoj-po-drame-a-n-ostrovskogo-bespridannica/ попробуй на этой ссылке найти ответы! Извини, времени нету прочитать и помочь!